Aktualności|

26 września 2023 r. w budynku UMK przy Rynku Podgórskim 1 odbyła się konferencja inaugurująca projekty:

  • „Wędrówka po świecie zawodów” – skierowanego do krakowskich przedszkoli,
  • „Kuźnia zawodowców” – dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych,
  • „Rajd po fach” – dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych. 

Było to wyjątkowe spotkanie, podczas którego mieśmy przyjemność gościć jako prelegentów:

  • panią Angelikę Wielgus-Lach prowadzącą program „Kulisy Sukcesu” na YouTube, konferansjera
  • panią Katarzynę Brzezińską-Karasek reprezentującą Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.
  • pana Patryka Kunderę, zarządzającego w firmach: Manipedi Wieczorek Klinowski oraz Chleboteka Wieczorek Klinowski

Była to okazja do zaprezentowania założeń projektów, które realizujemy z aktywnym wsparciem dyrektorów i nauczycieli krakowskich szkół i przedszkoli. Naszym głównym celem, który łączy wszystkie przedsięwzięcia, było zainteresowanie uczniów i ich rodziców szkolnictwem technicznym i branżowym. Chcieliśmy umożliwić poznawanie różnorodności zawodów, przybliżyć zagadnienia związane z wyborem ścieżki edukacyjno – zawodowej. Zależało nam również na ukazaniu potencjału uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych, a także na wspieraniu młodych ludzi w procesie decydowania o swojej przyszłości.

Gośćmi specjalnymi były pani Kinga Nizioł – kierownik szkolnictwa ogólnokształcącego oraz pani Magdalena Dudek – kierownik szkolnictwa technicznego, specjalnego i placówek reprezentujące Urząd Miasta Krakowa

W dniu 28 września 2023 r. w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyła się konferencja inaugurującą projekt: „Startuj po marzenia, stwórz swój start- up” – przeznaczony dla uczniów krakowskich szkół technicznych i branżowych.

Na tym wydarzeniu mieliśmy zaszczyt gościć dyrektor Wydziału Edukacji panią Annę Domańską oraz panią Magdalenę Dudek – kierownika szkolnictwa technicznego, specjalnego i placówek.

Szczególnie cenne były wystąpienie prelegentów – pana Andrzeja Pecia, który przybliżył temat grywalizacji w edukacji oraz pana Konrada Szczukiewicza, eksperta w zakresie tworzenia start-upów. Mieliśmy też okazję poznać wrażenia uczestników projektu w poprzedniej edycji. Uczniowie przedstawili jakie korzyści odnieśli z faktu uczestniczenia w warsztatach oraz konkursie wieńczącym całoroczną ich pracę. Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1, pani Agnieszka Kosek-Kotula, przedstawiła jak projekt „Startuj po marzenia, stwórz swój start-up” był odbierany przez nauczycieli i jak dużą wartość ma dla rozwoju postaw przedsiębiorczych uczniów. Konferencję zakończyło wystąpienie pana Piotra Gąsiorowskiego, twórcy kilku start-upów, który wprowadził uczestników w temat treningu mentalnego oraz możliwości wykorzystania technik z neuropatyczności mózgu w pracy i działalności zawodowej.

Pan Marcin Jurczenko – dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej pn. „Krakowski Ośrodek Kariery”, zaprezentował ofertę działalności poradni. Naszym głównym celem bowiem jest zainteresowanie uczniów szkół technicznych i branżowych tematyką szeroko rozumianej przedsiębiorczości, świadczenie usług z zakresu doradztwa zawodowego, zarówno indywidualnego jaki i warsztatowego. Naszymi odbiorcami są zarówno dyrektorzy szkół i przedszkoli, jak i nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Chcielibyśmy wspólnie wypracowywać aktywne postawy uczniów, aby umożliwić im lepszy start w życie zawodowe. 

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie za przygotowanie przepysznego poczęstunku oraz profesjonalnej obsługi gości. 

Dziękujemy, że byli Państwo z nami w tak licznym gronie. Jest to dla nas zaszczyt i motywacja do dalszych działań na rzecz doradztwa zawodowego. Mamy nadzieję gościć Państwa podczas kolejnych edycji naszych konferencji.

Teraz rozpoczynamy aktywne działania w projektach oraz w spotkaniach z młodzieżą, nauczycielami oraz rodzicami, dlatego zapraszamy do kontaktu i zaglądania na naszą stronę!

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content