Relacje|

8 grudnia br. zaproszono nas do Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego przy ulicy Macieja Miechowity 6 w Krakowie, na edukacyjne warsztaty „Świąteczne pierniki”.

W szkole przywitali nas starsi koledzy oraz koleżanki z I klasy oraz ich wychowawcy. Organizatorzy zapoznali nas ze stanowiskiem pracy oraz z jego wyposażeniem.  Następnie samodzielnie formowaliśmy i wałkowaliśmy ciasto oraz z pomocą wielokształtnych foremek wycinaliśmy pierniczki, które później zostały wypieczone, a także ozdobione według własnej inwencji twórczej. Efekty były zaskakujące, masa słodkiej zabawy, pozytywna energia i zapach przypraw korzennych. Część pierniczków została ze smakiem zjedzona już na miejscu, pozostałe pierniki zabraliśmy ze sobą do przedszkola.

Tę fantastyczną wizytę w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego odbyliśmy w ramach programu wspierania doradztwa zawodowego w przedszkolach realizowanego przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną pn. Krakowski Ośrodek Kariery oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie to:

  • Technikum Przemysłu Spożywczego nr 22 im. Maksymiliana Marii Kolbe, które kształci w zawodach:

– technik żywienia i usług gastronomicznych

– technik technologii żywności z kwalifikacją cukierniczą

– technik usług kelnerskich

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 23 im. Maksymiliana Marii Kolbe z klasami integracyjnymi:

– cukiernik

– piekarz

– kucharz

– kelner

– przetwórca mięsa

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://zsps.krakow.pl/

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content