Aktualności|

21 maja 2024 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbył się konkurs „Mój pierwszy start-up”.  Było to ostatnie działanie w projekcie „Startuj po marzenia, stwórz swój start-up”, który rozpoczęliśmy we wrześniu 2023 roku. Uczniowie od października do kwietnia uczestniczyli w warsztatach, które miały poszerzyć ich wiedzę z zakresu tworzenia startupów, ale też pozwolić na rozwój własnych kompetencji, które są kluczowe w samodzielnym życiu zawodowym.

Sam konkurs miał formułę prezentacji swoich pomysłów przez zespoły przed Lożą Ekspertów, w skład której wchodzili:

  • Pan Marcin Jurczenko dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej pn. Krakowski Ośrodek Kariery
  • Pani Monika Maciąg – doradca zawodowy, logopeda w SPPP pn. Krakowski Ośrodek Kariery
  • Pani Małgorzata Małek dyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej MARR
  • Pan Slawomir Kumka, Dyrektor FinTech Software Development firmy IBM
  • Pan Dominik Czarnota wydawca i właściciel serwisu Styl.fm.

W konkursie wzięły udział zespoły z  następujących krakowskich: szkół Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, Zespołu Szkół Poligraficzno – Medialnych i zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Łączności, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3, Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 oraz Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej.

Wszystkie prezentowane projekty zawierały elementy innowacji, kreatywności i były bardzo nowatorskie.  Ponadto wymagały od uczestników takich kompetencji jak działanie pod presją czasu oraz radzenia sobie ze stresem i z tym wszyscy sobie świetnie poradzili.

W wyniku przydzielonych punktów wyłonione zostały 3 miejsca:

1 miejsce zdobył Zespół Szkół Łączności z projektem LexAdiutor, sztuczna inteligencja w służbie prawa, który przygotowali: Bartosz Trojan, Marek Kotarba, Michał Maślanka, Szymon Orczyk

2 miejsce zdobył Zespół Szkół Geodezyjno – Drogowych i Gospodarki Wodnej prezentując projekt Music Anda, wsparcie w nauce na instrumencie, przygotowany przez Paulinę Berbekę, Sandrę Wątor, Maksymiliana Tajstera, Bartłomieja Gizę, Mateusza Borutę.

3 miejsce zdobył Zespół Szkół Ekonomicznych z projektem Easy Journey branża turystyczna, nad którą pracowały Julia Druzgała i Martyna Skalska

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. Pragnę też zauważyć, że eksperci zgodnie zauważyli, że każdy kto odważył się zaprezentować swój pomysł na konkursie jest zwycięzcą, gdyż pokonał swoje bariery.

Nagrody oraz zaświadczenia za uczestnictwo w projekcie zostaną wręczone 18 czerwca 2024 na Konferencji podsumowującej cały rok pracy w projektach. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Beata Nowakowska koordynator projektu.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content