Szanowni Państwo!
Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna pn. „Krakowski Ośrodek Kariery” serdecznie zaprasza nauczycieli, doradców zawodowych i młodzież szkół średnich na Konferencję pt. „GEN MOCY”, która odbędzie się 3 marca 2026 r. w godz. od 10:30 do 14:30, w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych na Zabłociu 20.
To inspirujące spotkanie z wyjątkowymi osobami, które dzielą się swoimi doświadczeniami, pasją i siłą do pokonywania wyzwań. Wydarzenie motywuje do odkrywania własnego potencjału, budowania wiary w siebie oraz czerpania energii z historii innych.
Konferencja pokazuje, że każdy z nas ma w sobie „Gen mocy”, a gdy go odnajdziemy, możemy świadomie kształtować własną drogę i wpływać na świat wokół nas.
Konferencja : „GEN MOCY”
Termin: 3.03.26 – 10.30 – 14.30
Miejsce: Klaster, Zabłocie 2, Kraków
Odbiorcy:
– nauczyciele, doradcy zawodowi we wszystkich rodzajach szkół i placówek
– nauczyciele przedmiotów zawodowych, BIZu
– uczniowie szkół ponadpodstawowych: liceów, techników, szkół branżowych,
Plan Konferencji:
10.30 – 10.35 Powitanie gości, dyrektor SPPP pn. Krakowski Ośrodek Kariery – p. Marcin Jurczenko
10.35 – 10.50 Wyjaśnienie założenia konferencji – p. Beata Nowakowska, a także projektu Grupa Łowców Talentu – p. Marta Jurowicz doradczynie zawodowe w SPPP pn. Krakowski Ośrodek Kariery
10.50 – 11.00 Słowo wstępne -przedstawiciel Urzędu Miasta Krakowa
11.00 -11.30 Zdolny czyli jaki? – Fundacja Zdolni p. Maria Mach
11.30 – 12.15 Rezyliencja czyli jak zadbać o swój dobrostan – p. Małgorzata Stolarska
12.15- 12.40 Spełnianie marzeń mimo, że… – p. Marek Zadębski
12.40 – 13.05 Przerwa
13.10 – 14.25 Warsztaty dla wszystkich uczestników ( nauczycieli i młodzieży): Jak zyskać pewność siebie czyli jak rozpocząć realizację swoich celów, aby osiągać zamierzone cele? – p. Angelika Wielgus Lach
14.30 Zakończenie konferencji
( rozdanie piłeczek antystresowych dla nauczycieli i uczniów)
BIO zaproszonych prelegentów:
Pani Maria Mach
Prezes Zarządu Funduszu ZDOLNI. Głównym obszarem aktywności p. Marii jest edukacja. W szczególności wsparcie rozwojowe dla osób wybitnie zdolnych. Od ponad 20 lat współtworzy i rozwija działania Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w tym zakresie. Zajmuje się też wspieraniem nauczycieli i rodziców – poprzez liczne publikacje, seminaria, konferencje. Pani Maria interesuje się połączeniem edukacji z życiem społecznym.
Pani Małgorzata Stolarska
Psycholog, doradczyni kariery, certyfikowana trenerka kadr urzędów pracy, wykładowczyni na Politechnice Krakowskiej i SWPS. Łączy wiedzę psychologiczną i umiejętności coachingowe wspierając zawodowo osoby na różnych etapach rozwoju. Współpracuje z uczelniami oraz organizacjami pozarządowymi wspierając studentów, osoby zagrożone wykluczeniem, jak również doradców zawodowych i nauczycieli.
Pan Marek Zadębski
Rodowity krakowianin, legenda amp futbolu, były bramkarz reprezentacji Polski. Można nawet stwierdzić – ambasador tej dyscypliny w Polsce. O niepełnosprawności mówi bezpośrednio, z dystansem, „twardo”. Jak twierdzi, „niedawno się z nią oswoił”. Od feralnego dnia minęło już ponad 30 lat. „…Każdy niepełnosprawny musi przejść kilka etapów. Pierwszy to załamanie, potem jest próba zaakceptowania siebie, na końcu rachunek sumienia. U mnie zaczęło się od humoru…” – opowiada pan Marek.
Pani Angelika Wielgus – Lach
Na co dzień pracuje w radiu RMF Maxx, gdzie czyta serwisy informacyjne, prowadzi kanał na YouTube – Kulisy Sukcesu, jest również konferansjerką, prowadzi bardzo dużo różnego rodzaju wydarzeń. Jest autorką książki „Kulisy Sukcesu wystąpień publicznych”, która jest dostępna między innymi w Empikach w całej Polsce. Realizuje własne wydarzenia biznesowe – „Diamenty Europy”.
Szkoli między innymi z wystąpień publicznych, radzenia sobie ze stresem, a także jak osiągnąć sukces na podstawie rozmów z miliarderami i milionerami.
Zapraszamy do rejestracji do 26.02.26 – link do formularza zapisu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfb5GJazRSM3JDqEYYbPb7YBsPdOwgsW6FJ63zmN0CNxarJIg/viewform
Z poważaniem
Beata Nowakowska, Marta Jurowicz i Sylwia Hormańska
Doradczynie zawodowe
w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
pn. „Krakowski Ośrodek Kariery”
https://poradniakrakow.com.pl/




