Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna im. Stefana Szumana w Bochni oraz Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza na konferencję “Dziecko to dziecko – edukacja wysokiej jakości dla wszystkich w praktyce”. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem udziałem w konferencji i wyczerpaniem miejsc na wydarzenie stacjonarne, uruchomiona będzie transmisja online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Jak się zarejestrować?
Aby uzyskać dostęp do transmisji, prosimy o wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem: https://forms.gle/eiMF8xqFbsBoN5SA6 . Przed wydarzeniem, na podany adres e-mail zostanie przesłany link do transmisji.
Szczegóły wydarzenia:
Konferencja odbędzie się 22 października 2024 roku w godzinach od 9:00 do 14:00.
Konferencja jest cyklicznym wydarzeniem informacyjno-szkoleniowym dla rodziców, nauczycieli, psychologów, pedagogów i innych specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą z obszaru województwa małopolskiego. Tradycją naszego przedsięwzięcia jest Honorowy Patronat Małopolskiego Kuratora Oświaty i Starosty Bocheńskiego.
Podczas konferencji zostaną przedstawione działania Ministerstwa Edukacji Narodowej zmierzające do podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce. Zaprezentowany zostanie nowy model diagnozy – przebieg procesu Szkolnej Oceny Funkcjonalnej w placówce. Przez specjalistów i praktyków omówione zostaną niezwykle ważne tematy dotyczące organizacji kształcenia dzieci z zaburzeniami psychicznymi, aby zapewnić odpowiednie warunki.
Program konferencji:
08:30 – Rejestracja uczestników
08:45 – Powitanie: Adam Korta – Starosta Bocheński, Kinga Pałka – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni
09:00 – Elżbieta Neroj (MEN): „Wspieranie podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce”
09:15 – Marzenna Czarnecka: „Nowy wymiar diagnozy – Szkolna Ocena Funkcjonalna”
10:45 – Anna Bombińska-Domżał: „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci ze spektrum autyzmu”
12:30 – Dorota Ciosek: „Komunikacja alternatywna w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością”
13:10 – Barbara Łyduch: „Organizacja kształcenia dzieci z zaburzeniami psychiatrycznymi”.