
Projekt Grupa Łowców Talentów skierowany jest do doradców zawodowych, wychowawców, pedagogów, psychologów szkolnych i nauczycieli, którzy pragną lepiej wspierać rozwój uczniów i maksymalizować ich szanse na sukces edukacyjny. Naszym celem jest przekazanie praktycznej wiedzy oraz narzędzi
z zakresu doradztwa zawodowego, które umożliwiają identyfikację predyspozycji zawodowych, talentów, potencjału oraz wielorakich inteligencji uczniów.
W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak współpraca z doradcą zawodowym może pomóc
w skuteczniejszej pracy z uczniem i jak wspierać uczniów w świadomym planowaniu przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Podczas spotkań prezentowane będą ścieżki edukacyjno-zawodowe z różnych dziedzin gospodarki. Mamy nadzieję, że udział w projekcie przyczyni się do lepszego zrozumienia indywidualnych potrzeb ucznia oraz pozwoli na ukierunkowanie go w stronę działań, które będą sprzyjały jego rozwojowi i osiąganiu sukcesów.
Dołącz do Grupy Łowców Talentów i pomóż uczniom odkrywać ich potencjał!
Cykl warsztatów realizowany będzie od października 2024 do marca 2025
raz w miesiącu we wtorki w godzinach 12.00 – 15.00.
Patronat nad wydarzeniem objęło Narodowe Forum Doradztwa Kariery.
Spotkanie szóste pt. „Grupa Łowców Talentów – Konwencjonalnych” odbędzie się
18 marca 2025 roku w godzinach od 12:00 do 15.00 w Showroom ASTOR Robotics Center w Krakowie ul. F. Wrobela 3.
Program:
- 12.00 – 12.20 Rozpoczęcie konferencji, przedstawienie założeń projektu Grupa Łowcy Talentów, prezentacja „Predyspozycje konwencjonalne – tradycyjne oraz biznesowe środowiska pracy” – pani Marta Jurowicz, koordynator projektu, doradczyni zawodowa w SPPP pn. „Krakowski Ośrodek Kariery”.
- 12.20 – 12:50 „Historia i rozwój firmy ASTOR na przestrzeni 35 lat – aspekty biznesowo-ekonomiczne” – przedstawi pan Stefan Życzkowski – założyciel, współwłaściciel i wieloletni prezes spółki ASTOR, obecnie przewodniczący jej Rady Strategicznej. Firmę wraz z bratem Karolem założył w 1987, którą kierował nieprzerwanie od 1991 r. do 2021 r. Wtedy też, po trzyletnim procesie przygotowania do sukcesji, stery w firmie przekazał sukcesorowi, Jarosławowi Gracelowi. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Jego specjalność to komputerowe sterowanie i projektowanie obrabiarek i robotów. Odbywał praktykę w dziale części zamiennych producenta silników Sulzer w Szwajcarii. Pracując podczas studiów w firmie komputerowej, poznał praktycznie zagadnienia związane z budową i oprogramowaniem komputerów osobistych. Od 1981 r. zajmował się programowaniem oraz tworzeniem interfejsów i gier komputerowych (niektóre z nich udało się z sukcesem sprzedać na rynku). Stworzona przez Stefana Życzkowskiego firma jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu automatyzacji, robotyzacji i systemów IT dla przemysłu. Wierzy, że ludzie są najlepszym kapitałem. W każdym podejmowanym przez siebie działaniu kieruje się zasadami współdziałania i budowania długotrwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu: #chodzioludzi. To w oczywisty sposób przekłada się na sposób funkcjonowania całej firmy. Po godzinach aktywny sportowiec: jeździ na nartach, gra w piłkę nożną i koszykówkę, pływa kajakiem. Pasjonują go samochody, jest również wytrawnym specjalistą od układania różnych odmian kostki Rubika. Obecnie zaangażowany w propagowanie idei Przemysłu 4.0 w Polsce. Jest autorem opublikowanego w 2019 r. wskaźnika określającego rozwój i rentowność firmy produkcyjnej Indeks Technologiczny ASTOR, szerzej opisanego w publikacji Finanse Przemysłu 4.0. „Jak inwestować i wygrywać w rewolucji przemysłowej”.
- 12:50 – 13.20 Prezentacja Showroom ASTOR Robotics Center – ekspozycji technologii: robotów i urządzeń wykorzystywanych w nowoczesnym biznesie
- 13.20 – 14.20 „Odkrywanie mocnych stron i naturalnych preferencji jako klucz do efektywności i satysfakcji zawodowej.” pani Agnieszka Bender – Konsultant HR/HR Ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem, zdobytym pracując w międzynarodowych organizacjach. Posiada bogate doświadczenie w wielu aspektach HR, takich jak budowanie strategii HR dla organizacji, wsparcie kadry zarządzającej, budowanie kultury zaangażowania organizacji, wdrażanie i koordynowanie programów rozwojowych, talentowych, karierowych w organizacji. Ukończyła studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Kluczowe doświadczenie zawodowe zdobyła w roli HR Business Partnera, wspierając firmę i kadrę kierowniczą w najbardziej wyzwaniowych sytuacjach, wymagających wiedzy z zakresu HR. Pełniła również funkcję HR Managera, zarządzając wszystkimi obszarami HR i odpowiadając za kilkudziesięcio-osobowy zespół ekspertów. Posiada certyfikację coachingową PLineU, Assessment/Development Center, Thomas PPA, coaching kariery i jobcoaching oraz projektowania kariery. Obecnie prowadzi swoją firmę konsultingowo-doradczą 'peHRfect consulting’, oferując kompleksowe wsparcie dla firm w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, jak również dla klienta indywidualnego w rozwoju kompetencji i kariery zawodowej.
- 14.20 – 14.50 „Aktualna sytuacja na rynku pracy w województwie małopolskim i potrzeby pracodawców w branży przemysłowej” pani Agnieszka Jarosz – Consultant Randstad w linii biznesowej Professionals odpowiedzialnej za prowadzenie procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne średniego oraz wyższego szczebla. Prowadzi rekrutacje end-to-end na stanowiska o różnym stopniu zaawansowania od specjalistów po managerów w obszarze swojej specjalizacji, głównie w obszarze Engineering i Supply Chain, ale również Sales&Marketing. Podczas poszukiwania kandydatów kieruje się głównie metodą Direct Search, Executive Search z zachowaniem wysokiego stopnia poufności, a także bazą swoich kontaktów budowaną od wielu lat. Wspiera swoich Klientów w rekrutacji od 2015r. Wcześniej przez wiele lat jako Sales Manager prowadziła rekrutacje do własnych zespołów. Doskonale rozumie więc potrzeby biznesowe swoich partnerów. Rekrutacje prowadzi w myśl zasad rekrutacyjnego Employer Brandingu oraz z szczególną dbałością o kandydata w oparciu o Candidate Experience. Obszar zainteresowań p. Agnieszki to szeroko pojęty HR. Jest Certyfikowanym Trenerem polskiego narzędzia psychometrycznego FRIS, które wykorzystuje zarówno w procesach rekrutacyjnych jak i podczas prowadzenia dla grup warsztatów z zakresu komunikacji. Jest również Certyfikowanym Doradcą Rodzin Biznesowych Instytut Biznesu Rodzinnego, dzięki czemu świetnie rozumie potrzeby firm rodzinnych i wspiera je w budowaniu strategii właścicielskiej według Metodologii Modelu Diamentu Sukcesyjnego.
- 14.55 – 15.00 Zakończenie i podsumowanie seminarium – pani Marta Jurowicz.
Zapisy poprzez formularz do 17 marca 2025r. Liczba miejsc ograniczona.
Kolejne spotkania poświęcamy kolejnym grupom talentów:
- 15.10.2024 Grupa Łowców Talentów – Badawczych /dostęp do materiałów/
- 19.11.2024 Grupa Łowców Talentów – Realistycznych /dostęp do materiałów/
- 10.12.2024 Grupa Łowców Talentów – Artystycznych
- 14.01.2025 Grupa Łowców Talentów – Społecznych /dostęp do materiałów/
- 18.02.2025 Grupa Łowców Talentów – Przedsiębiorczych
- 18.03.2025 Grupa Łowców Talentów – Konwencjonalnych
Koordynatorką projektu jest pani Marta Jurowicz (marta.jurowicz@poradniakrakow.com.pl)