Aktualności|

8 grudnia 2021 roku spotkaliśmy się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, aby zaprezentować koncepcję rozbudzenia wśród uczniów postaw przedsiębiorczych. W konferencji zorganizowanej przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno–Pedagogiczną pn. Krakowski Ośrodek Kariery udział wzięli uznani w obszarze edukacji przedstawiciele firm, którzy swoimi pomysłami wspierają nauczycieli na zajęciach, gdyż to oni, na co dzień, pracują z dziećmi i młodzieżą i mają największy wpływ na kształtowanie ich postaw. Prelegenci konferencji to specjaliści zarówno z zakresu teorii jak i praktyki reprezentujący pedagogiczny, psychologiczny, a także socjologiczny punkt widzenia. Podczas sesji swoje referaty wygłosili:

dr Marek Makowiec, Adiunkt, Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości w Instytucie Zarządzania, Katedra Zachowań Organizacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Przedstawił on jak kreować postawy i zachowania przedsiębiorcze wśród młodzieży oraz jak uruchamiać innowacyjne działalności gospodarcze i start-upy.

Krzysztof Ciurka, Certyfikowany Trener oraz Koordynator Wdrożeń Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS zaprezentował: „Branżowe Symulacje Biznesowe i historię REVAS- rzeszowskiego Start-upu z branży EdTech”

Julia Kaffka, aktywistka i studentka psychologii, której udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, pomógł rozwinąć skrzydła i zdobyć praktyczne doświadczenie, podzieliła się swoją historią. W klasie maturalnej założyła własną fundację. Za swoją działalność na rzecz społeczeństwa została wyróżniona licznymi nagrodami- znalazła się m.in. na liście 25 under 25 Forbesa i została laureatką w kategorii Wspieranie Różnorodności. Opowiedziała o idei „Zwolnionych z Teorii”,

Pani Urszula Deszcz, nauczycielka języka angielskiego w II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy przedstawiła możliwości zaangażowania w Olimpiadę „Zwolnieni z Teorii” szkół oraz nauczycieli wspierających uczniów, gdyż od 4 lat związana jest jako Ekspert ds. nauczycielskich w Fundacji „Zwolnieni z Teorii”.

Kolejnym mówcą był pan Bob Kamiński, Cooperation Program Manager w firmie MASTERPEACE POLAND, manager przedsiębiorczości społecznej, mentor StartUp-ów, przedsiębiorstw społecznych, ekspert ds. innowacji. Zainspirował obecnych słuchaczy do zakładania Inkubatorów Przedsiębiorczości Szkolnej.

Na koniec wystąpiła pani Agnieszka Pałka, prezes i współzałożycielka Getdressed, startupu z branży mody. Pracuje ona nad rozwojem sztucznej inteligencji w modzie Getdressed, tworzy zestaw aplikacji, które pomogą przeżywać modę jako osobiste, ekscytujące doświadczenie. Za swoją aktywną postawę znalazła się wśród wyróżnionych 25 under 25 Forbesa. Obecnie pracuje jako konsultant w firmie Google, Pani Agnieszka pokazała nam jak zrealizować marzenie o swoim biznesie poprzez przykład zrealizowanego startupu oraz przedsiębiorczej inicjatywy uczniów.

Przekrojowy charakter wygłoszonych prelekcji miał bardzo duże znaczenie w zarysowaniu całościowej perspektywy odnoszącej się do zagadnień, stanowiących fundament prowadzonych prelekcji i dyskusji. Wymiana informacji posłużyła do wymiany wiedzy i umiejętności wszystkich uczestników konferencji. Podczas zorganizowanej przerwy lunchowej można było odpocząć w miłym towarzystwie, porozmawiać z referentami, a także zachwycić się smakiem pysznej kawy i wspaniałych przekąsek przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. Odona Bujwida w Krakowie. Opiekunowie wraz z uczniami z Zespołu Szkół Gastronomicznych już po raz drugi wspierają nas w organizacji konferencji poprzez profesjonalnie przygotowany catering i obsługę gości. Informację o szkole zamieszczamy w zakładce Doradztwo zawodowe – Padlet.

Spotkanie zakończyliśmy wymianą doświadczeń i spostrzeżeń związanych z potrzebami doradców zawodowych w tym aspekcie.

Katarzyna Dziurdzia doradca zawodowy

Beata Nowakowska doradca zawodowy

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content