Aktualności|

6 marca rozpocznie się Krakowski Tydzień Zawodowców – to już dziewiąta edycja największego miejskiego wydarzenia promującego szkolnictwo techniczne i branżowe. W każdej z czterech dzielnic Krakowa na uczniów kończących szkołę podstawową czeka wiele wydarzeń i atrakcji mających ułatwić wybór dalszej ścieżki kształcenia.

Krakowski Tydzień Zawodowców obędzie się kolejno w Krowodrzy (6–10 marca), Podgórzu (13–17 marca), Śródmieściu (20–24 marca) i Nowej Hucie (27–31 marca ) – faktycznie zatem będzie trwał przez cały marzec. To dobra wiadomość dla ósmoklasistów i ich rodziców, którzy będą mieli więcej czasu na wizyty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Na koniec każdego z tych tygodni zaplanowano cztery „otwarte soboty” – 11 marca w Krowodrzy, 18 marca w Podgórzu, 25 marca w Śródmieściu i 1 kwietnia w Nowej Hucie.

Oferta szkolnictwa zawodowego i branżowego w Krakowie jest bardzo szeroka i zróżnicowana, ponieważ współtworzą ją 22 technika i 19 branżowych szkół I stopnia. Łącznie kandydaci mają do wyboru niemal sto zawodów. Nowoczesne pracownie, świetnie przygotowani nauczyciele-praktycy i szansa na udział w wyjazdach zagranicznych, w tym praktykach i stażach – to kolejne atuty krakowskich szkół technicznych i branżowych. Szkoły techniczne świetnie przygotowują także młodych ludzi do studiowania i choć nauka w technikum trwa o rok dłużej, to po jego ukończeniu młody człowiek – oprócz zdanej matury i możliwości studiowania – ma już w ręku konkretny fach i pierwsze doświadczenia zawodowe, które później ułatwiają wejście na rynek pracy.

Jaką szkołę ponadpodstawową wybrać? Jakie są zawody przyszłości? Jak przekuć zainteresowania i zdolności na sukces zawodowy w dorosłym życiu? W marcu będzie wiele okazji, by zapoznać się z ofertą kształcenia zawodowego i branżowego, która w Krakowie co roku poszerza się i dopasowuje do wymagań rynku pracy. Zespoły szkół zawodowych zapraszają ósmoklasistów i ich rodziców na zajęcia otwarte, konsultacje, prezentacje zawodów, pokazy i konkursy, zwiedzanie pracowni i laboratoriów i wiele innych wydarzeń. Szczegółowy harmonogram IX Krakowskiego Tygodnia Zawodowców jest już dostępny:

Warto też śledzić strony Portalu Edukacyjnego, gdzie w zakładce Kierunek przyszłość zamieszczane są informacje na temat oferty i aktywności szkół technicznych i branżowych.

Dodatkowe informacje na temat szkół można również znaleźć w serwisie Nasze Szkoły oraz na stronach internetowych poszczególnych szkół.

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content