Aktualności|

Wycieczka do firmy FARMONA.

      Zaraz na początku nowego roku, 3 stycznia 2023  odbyło się „ Spotkanie  z zawodami dla doradców zawodowych” w firmie Farmona, zorganizowane przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną pn. Krakowski Ośrodek Kariery.

         Uczestnikami spotkania byli doradcy zawodowi z krakowskich szkół podstawowych i średnich. Dzięki gościnności firmy Farmona i zaangażowaniu pani Marii z działu HR, uczestnicy mieli okazję poznać strukturę firmy, a co najważniejsze dostępne ścieżki kariery, które oferuje to miejsce pracy. Różnorodność działów stwarza możliwości do znalezienia ciekawego pomysłu zawodowego dla siebie, przez osoby z  różnymi preferencjami zawodowymi i kwalifikacjami. Dzięki spotkaniu z managerami różnych działów, doradcy zawodowi mogli poznać historie tych osób i ich praktyczne spostrzeżenia zawodowe oraz zadać pytania związane z pracą w firmie.

Farmona kojarzy się z kosmetykami i SPA,  ale oferuje znacznie więcej możliwości pracy w dziale produkcji i magazynu, który znajduje się w Wysokiej koło Jordanowa, ale również w laboratorium, hotelu, restauracji czy sklepie internetowym znajdującym się w Krakowie.  Spotkanie pokazało nam to, jak ważne jest zapoznawanie uczniów ze światem pracy w trakcie nauki w szkole. Poszerza to znacznie perspektywy przyszłych wyborów. Dzięki zaprezentowanemu procesowi rekrutacji do firmy, doradcy zawodowi mogli zweryfikować swoją wiedze na ten temat i uaktualnić ją.

Jako organizatorzy otrzymaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych od uczestników spotkania, które potwierdza tezę, ze wyjście do tak ciekawego miejsca jest wspaniałą okazja do rozwoju i może stać się inspiracją dla uczniów w wyborze ścieżki kariery zawodowej.

Galeria zdjęć Spa | Hotel Farmona Kraków

Autor: Beata Nowakowska

doradca zawodowy w SPPP pn. Krakowski Ośrodek Kariery

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content