Aktualności|

Finał projektów 
„ Stratuj po marzenia, stwórz swój start-up” oraz „Rajd po fach”

16 czerwca 2023, dzięki współpracy z panem dr Markiem Makowcem, zorganizowana została na Uniwersytecie Ekonomicznym konferencja, która zamknęła całoroczne działania w projektach „Startuj po marzenia, stwórz swój strat-up” oraz „Rajd po fach”. 
Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, którzy przez cały rok uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „ Startuj po marzenia, stwórz swój start-up” odebrali zaświadczenia. Na uroczystości zostały uroczyście wręczone nagrody dla zespołu wyróżnionego i tych, które osiągnęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Dziękujemy nauczycielom, którzy towarzyszyli swoim uczniom, bo dzięki nim, mogli być oni z nami w projekcie.
Bardzo cennym było wystąpienie pana Tomasza Brzostowskiego, wiceprezesa firmy Hitachi, który bardzo mocno podkreślił jak ważne jest zdobywanie doświadczenia przez młodych ludzi. Pracodawcy bowiem szukają ludzi otwartych i elastycznych . Konkurs „Mój pierwszy start-up” dawał taką możliwości, aby doświadczać i próbować swych sił. Pan Tomasz wsparł nas jako organizatorów nie tylko zasiadając w jury, ale również z jego inicjatywy zostały przekazane gadżety od firmy Hitachi dla wszystkich tych uczestników, którzy podjęli wyzwanie w konkursie.
Wręczenie nagród odbyło się z rąk pani Dyrektor Anny Domańskiej z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa Dzięki wsparciu i współpracy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego dla czterech pierwszych zespołów zostały ufundowane Vouchery uprawniające do analizy finansowej, która ma duże znaczenie w rozwoju młodych startupów i zostały wręczone przez pomysłodawczynię tej cennej nagrody, panią Małgorzatę Małek Dyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej MARR. 
Mieliśmy też okazję zobaczyć projekt startupu, który zdobył III miejsce w konkursie „ Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą w swojej ojczyźnie”. Został on przygotowany przez uczniów z Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Wszyscy uczestnicy konferencji mogli zobaczyć prototyp – okularów ”Asystenta osób niewidomych i niedowidzących”, w którym wykorzystano sztuczną inteligencję. Dzięki temu urządzeniu osoba niewidoma ma możliwość bezpiecznego i bardziej komfortowego poruszania się w terenie. Wszyscy uczestnicy konferencji byli pod wielkim wrażeniem osób prezentujących ten pomysł. Gratulujemy sukcesu i życzymy, aby pomysł został zrealizowany.
Całość zakończyliśmy wspólnie z panią Agatą Chudzikiewicz, koordynatorem projektu „Rajd po fach” , podsumowaniem konkursu w tym projekcie. Po rozdaniu nagród i dyplomów, szczególnie mocno podziękowaliśmy doradcom zawodowym oraz koordynatorom przygotowującym warsztaty dla uczestników na terenie szkół średnich w ramach projektów „ Wędrówka po świecie zawodów”, przeznaczonego dla przedszkolaków jaki i ” Rajdu po fach”, przeznaczonego dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, za ich zaangażowanie w realizację tych projektów bez których nasze działania nie mogłyby się odbyć.   
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Przedsiębiorcom, Współpracownikom serdecznie dziękujemy za wkład w tegoroczne projekty i zapraszamy w nowym roku szkolnym!                              
Autor: 
Organizator konferencji 
Beata Nowakowska 
doradca zawodowy 
SPPP pn. „Krakowski Ośrodek Kariery”

Comments are closed.

Close Search Window
Skip to content